Fotowoltaika

Instalacje dla domu
Skontaktuj się z nami
Fotowoltaika pozwala w bezpieczny i ekologiczny sposób pozyskiwać energię elektryczną ze słońca. Jej korzyści mogą docenić nie tylko firmy, ale również odbiorcy indywidualni. Odpowiednio zaprojektowana i zrealizowana przez firmę Energreen mikroinstalacja z powodzeniem zaspokoi potrzeby domu jednorodzinnego. Nasze profesjonalne podejście pozwala w pełni sprostać oczekiwaniom klientów, którzy mogą liczyć m.in. na przygotowanie projektu, dobór optymalnych rozwiązań oraz montaż i uruchomienie domowej elektrowni słonecznej w wyznaczonym miejscu.
Właściciela przydomowej mikroinstalacji o mocy nieprzekraczającej 50 kW nazywamy prosumentem. Jest on jednocześnie wytwórcą i odbiorcą energii z OZE. Prosumenci korzystają z uproszczonego procesu przyłączeniowego i nie muszą uzyskiwać pozwolenia na budowę. Wszystko to sprawia, że mikroinstalacja jest łatwą do zorganizowania inwestycją, która naprawdę się opłaca.

Mikroinstalacja fotowoltaiczna jest nie tylko sposobem na darmową energię elektryczną w Twoim domu, pozwoli Ci również osiągnąć w skali roku zysk większy niż na tradycyjnej lokacie bankowej. Domowa elektrownia słoneczna stanowi niezawodny, ekologiczny i bezobsługowy system, zapewniający spore oszczędności oraz niezależność energetyczną dla gospodarstw domowych.

PROSUMENT- rozliczenie z Zakładem Energetycznym

Prawo Energetyczne pozwala osobie fizycznej na wytwarzanie energii (do 50 kW) na własne potrzeby, bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej, a podłączenie mikroinstalacji do sieci energetycznej jest bezpłatne.
Prosument posiadający instalację fotowoltaiczną oraz Umowę Kompleksową z Zakładem Energetycznym w następujący sposób – energia elektryczna zużyta na własne potrzeby to 100 % oszczędności, natomiast ilości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci elektroenergetycznej wobec ilości energii elektrycznej pobranej z tej sieci jest rozliczana z Zakładem Energetycznym:

1. w stosunku ilościowym 1: 0,8 (dla mocy zainstalowanej instalacji PV nie większej niż 10 kW)
2. w stosunku ilościowym 1: 0,7 (dla mocy zainstalowanej instalacji PV większej niż 10 kW).

Aktualny system opustów można porównać do magazynowania energii, za 1000kwh oddanych do sieci odbierzemy 800kwh, natomiast energia zużyta na własne potrzeby to 100% oszczędności.

Fotowoltaika to inwestycja w przyszłość, która się opłaca

Zapraszamy do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczenia!

Działamy na terenie Katowic i miast ościennych (+30 km).

Kontakt: 884 049 149

Doświadczona kadra, kompleksowa obsługa, rozsądne ceny
Warto skorzystać z solidnych usług Solar – Energreen

Solar-energreen

ul. Czerwińskiego 6/207

40-123 Katowice

Szybki kontakt!
+
Wyślij!